VARİS TEŞHİSİNDE RENKLİ DOPPLER TETKİKİ

Varis Teşhisinde Renkli Doppler Tetkiki

Renkli Doppler incelemesi toplardamarlarınızın en detaylı şekilde incelenmesine olanak veren yöntemdir. Varis tedavisi konusunda deneyimli bir girişimsel radyoloji uzmanı Doppleri kullanarak hasarlı damar haritanızı çıkartır ve tedavinizi planlar.

Doppler tetkikiniz siz ayakta iken yapılmadı ise reflü dediğimiz kaçaklar konusunda çok fazla güvenilir sonuçlar vermez. Tedaviniz yapacak hekimin kendisine Doppler incelemenizi yaptırmanız çok önemlidir. Tedavinizi başka bir hekimin Dopplerinizi başka bir hekimin yapması sağlıklı olmayan sonuçlar doğurabilir.

Kılcal varisleri olan kişilerin de büyük bir kısmında da Renkli Doppler Ultrasonografi ile kaçak yaratan daha derindeki damarlar görülebilir. Kılcal varisleri bir ağacın dalları olarak düşünürsek bu ağacın kökü olan ve asıl kaçağın kaynağı olan damar tedavi edilir.

Kılcal varislerin tedavisinde Doppler ultrasonda bu besleyici dalların tesbit edilebilmesi önemlidir. Çünkü böyle bir dala skleroterapi uygulanırsa hem besleyici damar kapatılır hem de tek bir enjeksiyonla geniş bir sahadaki tüm kılcal varisler tedavi edilebilir. 

 

SOSYAL MEDYA