CEVAPLANMIŞ SORULAR

24.12.2016
Soru : ayhan külman

yüzeyel femoral vende 2.5 sn süreli reflü izlenmektedir. sağ vsm de belirgin feflü izlenmektedir vsm çapı proksimalde 9 mm dir. krural bölgede cilt altı ödem izlenmektedir. sol kruris posteriorda dilate variköz izlenmektedir. hocam emeliyat mümkünmü saygılar

Cevap

Ayhan bey öncelikle gecikmeli olan cevap için özür dilerim.

Raporunuza göre her iki bacağınızda da ileri seviyede varis hastalığınız var. Mutlaka tedavi olmanızı öneririm. 

Ancak ameliyatlı tedavileri kimseye önermiyorum. Doppler eşliğinde modern yöntemler ile yapılan ameliyatsız varis tedavilerini öneriyorum ve kendi kliniğimde sadece bu yöntemleri uyguluyorum.

Varis hastalığının Doppler eşliğinde teşhisini koyan ve tedavisini yapan hekimin aynı hekim olması çok önemlidir. Bu nedenle teşhis ve tedavinizin en iyi şekilde yapılması için mutlaka varis tedavisi konusunda deneyimli bir Girişimsel Rdyoloji uzmanına başvurmanızı öneririm. 

Lazer ya da RF ablasyon yöntemleri  ve gerekiyorsa ultrason eşliğinde skleroterapi yöntemleri ile varisleriniz 30 dakika içinde kolaylıkla tedavi edilebilir. İşlem sonrası hemen işinize dönebilirsiniz.

Girişimsel Radyoloji Uzmanları tüm ameliyatsız tedavi yöntemlerini başrılı bir şekilde uygulamaktadır. Aşağıdaki yöntemlerden hangisi sizin için gerekli ise size o yöntem uygulayarak tedavinizi gerçekleştirir.

Varis tedavisinde Ameliyatsız Modern yöntemler

Endovenöz Lazer Ablayon

Endovenöz RF Ablayon

Endovenöz Su Buharı Ablayon

Ultrason eşliğinde Skleroterapi (Köpük tedavisi- Enjeksiyon tedavileri)

10.09.2017 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA