CEVAPLANMIŞ SORULAR

05.05.2015
Soru : didem ak

sağ vsm ve vsp çapı artmıştır. sağ vsm çapı proksimalde safenofemoral bileşke düzeyinde 5,3 MM,distalde kruris orta seviyesinde 3,5 MM ölçülmüştürsağ vsp çapı proksimalde 5,3 MM ölçülmüştür sağ vsm de ve valsalva manevrası ile grade 4 reflü izlenmiştir.

Cevap

Didem hanım raporunuzdaki çaplar normal ama kaçak çok ileri gibi duruyor. Pek olası değil. Siz tekrar kendim Doppler ile muayene etmem lazım.
 
Muayene ve tedavi için kliniğimizden Eylül ayına randevu alabilirsiniz. Yaz aylarında genelde yurt-dışında kurs ve kongrelere katılıyorum ve yaz sıcaklarında iyileşme süreci uzun olduğundan kısa süreli de olsa varis çorabı giyilmesi güç olduğundan yazları yeni hasta kabul etmiyorum. 
 
Bu arada ağrılarınız var ise size bazı önerilerim olacak. 
Varis hastalığı ile mücadele için bazı yaşam tarzı ve diyet değişiklikleri yapmanzı ve gerekli takviyeleri kullanmanızı öneriyorum. www.dratasoy.com dan sağlıklı beslenme önerilerine ulaşabilirsiniz.  
Ayrıca size diyet ile birlikte bir çok hastamda faydasını gözlemlediğim şahsen de devamlı kullandığım bir takviye seti önericem. 
 www.naturalvitamindestek.com  dan  "Kyani health triangle set " i almanızı ve düzenli olarak kullanmanızı öneririm. Tamamen organik meyve ve sebzelerden elde edilen bu vitamin-mineral-antioksidan-omega3 komplexi cilt ve cilt altı yağlı dokunuzun ve damarlarınızın kendini yenilemesine ve sağlıklı hale gelmesine destek olacaktır.  Şimdiden geçmiş olsun. 
 
 
 

18.06.2015 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA