CEVAPLANMIŞ SORULAR

19.08.2017
Soru : Sosyolog

Sağ VSM çapı ortalama 4 mm dır.valsalva manevrası sırasında sağ VSM de grade 4 geriye kaçış izlenmektedir. Venöz doppler USG incelemesi sonuçlarına göre durum yukarıdaki gibidir. Bu sonuçlara göre varis ameliyatı yapılmalı mıdır?

Cevap

Emine hanım raporunuza göre sağ bacağınızda ileri seviyede varis hastalığınız var. Mutlaka tedavi olmanızı öneririm. 

Ancak ameliyatlı tedavileri artık önermiyorum.

Doppler eşliğinde modern yöntemler ile yapılan ameliyatsız varis tedavilerini öneriyorum ve kendi kliniğimde de sadece bu yöntemleri uyguluyorum.

Varis hastalığının Doppler eşliğinde teşhisini koyan ve tedavisini yapan hekimin aynı hekim olması çok önemlidir. Bu nedenle teşhis ve tedavinizin en iyi şekilde yapılması için mutlaka varis tedavisi konusunda deneyimli bir Girişimsel Rdyoloji uzmanına başvurmanızı öneririm. 

Lazer ya da RF ablasyon yöntemleri  ve gerekiyorsa tamamlayıcı olarak  ultrason eşliğinde skleroterapi yöntemleri ile varisleriniz 30 dakika içinde kolaylıkla tedavi edilebilir. İşlem sonrası hemen işinize dönebilirsiniz.

Girişimsel Radyoloji Uzmanları tüm ameliyatsız tedavi yöntemlerini başrılı bir şekilde uygulamaktadır. Aşağıdaki yöntemlerden hangisi sizin için gerekli ise size o yöntem uygulayarak tedavinizi gerçekleştirir.

sitemizde bu yöntemleri daha detaylı araştırmanızı ve videolarımızı izlemenizi öneririm.

Varis tedavisinde Ameliyatsız Modern yöntemler

Endovenöz Lazer Ablayon

Endovenöz RF Ablayon

Endovenöz Su Buharı Ablayon

Ultrason eşliğinde Skleroterapi (Köpük tedavisi- Enjeksiyon tedavileri)

09.09.2017 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA