CEVAPLANMIŞ SORULAR

22.07.2015
Soru : korayyy

sağ bacağımda araba kullanırkenki kasılma hissi ve ayağımda kramptan dolayı kalp damar cerrahisine gittim raporda sadece sorunlu olarak safeno femoral bileşkede valsalva manevrası ile reflü akım izlendi yazıyor doktorum daflon 500 mg adlı bi ilaç verdi 1 ay sonra geri gelmemi söyledi fakat ilacı kullandıktan bıkac saat sonra topuğumda ağrı başladı ve parmağımda uyuşma sonrasında vücüdumun ceşitli yerlerinde değişen ağrılar olmaya başladı şuan ağrı sorunum kalmadı fakat doktora tekrar gittikten sonra ilacını düşürelim diyip venotrex 50 mg ilaç verdi ama kullanmaya korkuyorum aynı etkiyi yapar mı ve bu kasılmalarım sadece araba kullanırken farkediyorum ve penisimin sağ tarafında bazen ağrı oluyor hatta ereksiyon anında damarda morarma oluyor ve damar belirgin şekilde ne yapmalıyım ? teşekkürler

Cevap

Koray Bey öncelikle teknik bir sıkıntı nedeni ile sorularınıza geç cevap verdiğimiz için kusura bakmayın.
 
Şikayetleriniz tipik varis hastası şikayeteri. Varis hastalığınızın kaynağını tespit edersek ameliyatsız tedavi ile yani lazer ablasyon, RF ablasyon yada su buharı ablasyonu tedavisi ile rahatlıkla tedavi edilebilir. 
 
Zaten varis ameliyatını artık kimseye önermiyoruz. hem riskleri fazla hem de sıkıntılar yaşanabiliyor. Ultrason eşliğinde lazer ablasyon ile yapılan tedaviler ile artık çok kolay bir şekilde tedavi oluyor hastalarımız ve tekrarlama riski de ameliyatlı tedavilerden çok düşük.
Size öncelikle detaylı bir Doppler muayenesi yapmamız lazım sonrasında gerekli ise tedavinizi planlarız.
Maltepe Üniversitesinden Girişimsel Radyoloji Bölümünden bana (Dr. Mehmet Mahir Atasoy) ameliyatsız varis tedavisi için randevu alabilirsiniz. 4440620 /2014 Şimdiden geçmiş olsun.
Diğer konuları muayene anında konuşabiliriz. 

27.08.2015 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA