CEVAPLANMIŞ SORULAR

12.03.2015
Soru : Berna

merhabalar doktor bey, Size bu maili ağlayarak yazıyorum.Bir hafta önce damar içi lazer ile varis operasyonu geçirdim. dıştan görünen damarları da küçük kesilerle aldılar. Halen bacağım diz ile kasık arasında çok büyük ağrılarım var. Yürürken ve ayaktayken bu ağrı çok daha fazla oluyor. Büttün şanssızlığım istanbul dışında olmamdır, yoksa sizin merkezinizde bu operasyonu olmayı isterdim. Bu ağrılarım normalmidir doktor bey, ne zaman geçecek. Bana ters giden yanlış bir şeyler mi yapıldı yoksaa. cevap yazarsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler

Cevap

Berrin hanım bu kadar ağrılarınızın olması normal değil, biz hastalarımızda yaşamayız.
Bunun çok fazla sebebi olabilir, ilk akla gelenler ultrason kullanma deneyimi az olan bir cerraha tedavi olduysanız ultrasonda damarınızın etrafına vermesi gereken anestezik maddeyi tam yerine verememeiş olabili o da enerjini dokularda hasar oluşturmasına ve çok fazla moraramaya neden olur.
eğer böyle ise korkmayın 15 gün içinde ağrılarınız azalacaktır.
 
sebep aslında hasarlı olmayan bir damarın lazer ile kapatılması ise o zaman şişlikler ve ağrı uzun süre devam edebilir.  Hatta şikayetlerinizde artış olabilir. O zaman mutlaka bize mutlaka gelmeniz lazım asıl hedefi bulup tedavi etmemiz gerekir. Yurt dışından ya da şehir dışından gelenhastalarımız aynı gün uçakla gelip hemen işlem sonrası rahat bir şekilde dönüyorlar.
 
Sıkınıtılarınız devam ederse iletişim kurmaktan çekinmeyin lütfen.
mmatasoy@gmail.com dan da direkt özel mailime yazabilirsiniz. 
 

14.03.2015 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA