CEVAPLANMIŞ SORULAR

04.08.2015
Soru : Sevilay Deryal sıkçalı

Merhabalar doktor bey; bir senedir bacağımında sancılar oluyordu bugün doktora gittim.kan tahlili ve doppler istedi yaptırdım ama henüz doktora gösteremedim. Kan sonuçlarını alınca birlikte göstericem. Ama önce size bir sorayım dedim. Hastalığım açıkça nedir ? Nasıl tedavi edilir? Lütfen bana yardımcı olurmusunuz ? Şimdiden teşekkür ederim. Valsalva manevrasında sağ CFV'de 2.8sn reflü akım izlenöiştir. Sonuç: sağ alt ekstremite venöz sisteminde reflü akım diye bir sonuçla karşılaştım. Henüz doktoruma göstermedim. Okmeydanı ssk hastanesine gidiyorum. Bugün çok fena sancılar oldu yürürken yatarken ve uzanırken resmen bağırarak yerimden fırlayarak kalkıyorum. Eşim ve kızım ben bağırdıkça çok korkuyorlar. Bugüblerde çok fazla arttı.

Cevap

Sevilay Hanım öncelikle teknik bir sıkıntı nedeni ile sorularınıza geç cevap verdiğimiz için kusura bakmayın.

 
Sizin tüm şikayetleriniz tipik varis hastası şikayetleri. Biraz da vitamin mineral eksikliğiniz var galiba, muayene sonrası tam olarak sıkıntılarınızn sebebini anlarız inşaAllah.
Biz tüm hastalarımıza ameliyatsız varis tedavileri uyguluyoruz. Varis tedavisi artık çok kolay.
Varis hastalığınızın tüm kaynaklarının ultrason eşliğinde tespit edilmesi sonrasında ameliyatsız tedavi ile yani lazer ablasyon, RF ablasyon yada su buharı ablasyonu  ile rahatlıkla tedavi edebiliyoruz. 
 
Zaten varis ameliyatını artık kimseye önermiyoruz. hem riskleri fazla hem de sıkıntılar yaşanabiliyor. Ultrason eşliğinde lazer ablasyon ile yapılan tedaviler ile artık çok kolay bir şekilde tedavi oluyor hastalarımız ve tekrarlama riski de ameliyatlı tedavilerden çok düşük.
Size öncelikle detaylı bir Doppler muayenesi yapmamız lazım sonrasında gerekli ise tedavinizi planlarız.
Maltepe Üniversitesinden Girişimsel Radyoloji Bölümünden bana (Dr. Mehmet Mahir Atasoy) ameliyatsız varis tedavisi için randevu alabilirsiniz. 4440620 /2014 Şimdiden geçmiş olsun.

27.08.2015 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA