CEVAPLANMIŞ SORULAR

26.04.2015
Soru : handan zengin

Merhaba sol bacağımda iki haftadır şiddetli ağrı oluyordu ve doktora gittim doppler cektirmemi istedi sonucuda; her iki ana yüzeyel ve derin femoral, saphenöz,popliteal ve krural derin ven lümenleri açık izlenmis valsalva manevrasinda sol cfv de 1.45 sn reflü akımı izlenmis s:5.63 cm d:4.69cm s/d:1.20 çıkmış ne yapmam gerekiyor nedir bunlar ?

Cevap

Handan hanım bu rapor sonucu yeterli değil. Safen venlerinizden hiç bahsedilmemiş.
Sizi detaylı bilgi vermek için bizzat Doppler muayenesi yapmak isterim.
 
Muayene ve tedavi için kliniğimizden Eylül ayına randevu alabilirsiniz. Yaz aylarında genelde yurt-dışında kurs ve kongrelere katılıyorum ve yaz sıcaklarında iyileşme süreci uzun olduğundan kısa süreli de olsa varis çorabı giyilmesi güç olduğundan yazları yeni hasta kabul etmiyorum. 
 
Bu arada ağrılarınız var ise size bazı önerilerim olacak. 
Varis hastalığı ile mücadele için bazı yaşam tarzı ve diyet değişiklikleri yapmanzı ve gerekli takviyeleri kullanmanızı öneriyorum. www.dratasoy.com dan sağlıklı beslenme önerilerine ulaşabilirsiniz.  
Ayrıca size diyet ile birlikte bir çok hastamda faydasını gözlemlediğim şahsen de devamlı kullandığım bir takviye seti önericem. 
 www.naturalvitamindestek.com  dan  "Kyani health triangle set " i almanızı ve düzenli olarak kullanmanızı öneririm. Tamamen organik meyve ve sebzelerden elde edilen bu vitamin-mineral-antioksidan-omega3 komplexi cilt ve cilt altı yağlı dokunuzun ve damarlarınızın kendini yenilemesine ve sağlıklı hale gelmesine destek olacaktır.  Şimdiden geçmiş olsun. 
 
 
 

18.06.2015 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA