CEVAPLANMIŞ SORULAR

17.04.2015
Soru : Mustafa Çetin

Merhaba bugün doppler yaptırdım. Derin venöz yapıların çapı normal duvarları düzenli tromboz bulgusuna saptanmamıştır. Vvalsalva uygulaması ile bileteral ana femoral vende devamlı reflü akım işlenmiştir. Her iki tarafta büyük safen ven açık olarak izlenmektedir. Tromboz bulgusu yoktur. Valsalva uygulaması ile Sol safenofemoral bileşke dekısa süreli2 sn reflü akım oluşmak tadır. Küçük safen vende tromboz yoktur. Valsalva ile reflü oluşmamaaktadır. Büyük safen ven çapı bileşke düzeyinde sağ 5,5 Sol 5,8 diz seviyesinde 2 mm ölçülmüştür.

Cevap

Çok ciddi bir venöz yetmezlik bulgunuz yok. Ancak ağrılarınız fazla ise Doppler incelemenizi kendim bizzat yapmak isterim.
 
Muayene ve tedavi için kliniğimizden Eylül ayına randevu alabilirsiniz. Yaz aylarında genelde yurt-dışında kurs ve kongrelere katılıyorum ve yaz sıcaklarında iyileşme süreci uzun olduğundan kısa süreli de olsa varis çorabı giyilmesi güç olduğundan yazları yeni hasta kabul etmiyorum. 
 
Bu arada şiddetli ağrılarınız var ise size bazı önerilerim olacak. 
Varis hastalığı ile mücadele için bazı yaşam tarzı ve diyet değişiklikleri yapmanzı ve gerekli takviyeleri kullanmanızı öneriyorum. www.dratasoy.com dan sağlıklı beslenme önerilerine ulaşabilirsiniz.  
Ayrıca size diyet ile birlikte bir çok hastamda faydasını gözlemlediğim şahsen de devamlı kullandığım bir takviye seti önericem. 
 www.naturalvitamindestek.com  dan  "Kyani health triangle set " i almanızı ve düzenli olarak kullanmanızı öneririm. Tamamen organik meyve ve sebzelerden elde edilen bu vitamin-mineral-antioksidan-omega3 komplexi cilt ve cilt altı yağlı dokunuzun ve damarlarınızın kendini yenilemesine ve sağlıklı hale gelmesine destek olacaktır.  Şimdiden geçmiş olsun. 
 
 
 

18.06.2015 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA