CEVAPLANMIŞ SORULAR

21.02.2015
Soru : Supermom

Merhaba ,benim her iki bacağımda da 7mm varisler mevcut doktor ameliyat olmalısın varisler oldukça büyük dedi ama ameliyatsız da tedavi olma şansım var mı?bir de bunun maliyeti nedir ?çok teşekkürler

Cevap

Hiç bir varis hastasına ameliyatlı tedavileri önermem. Biz 27 mm çapa ulaşan hastalarımızı bile ameliyatsız tedavi ediyoruz. Modern tedavileri uygulayamayan cerrahlar bazen hastalarına size "lazer tedavisi olmaz " diyebiliyorlar. ama bu doğru değil 
 
Ben tüm varis hastalarıma ameliyatsız tedavi (endovenöz lazer ablasyon) öneriyorum  ve uyguluyorum. Lazer ablasyon ile ne kadar geniş olursa olsun tedavi rahatlıkla yapılabilir. Eğer tedavinizi varis tedavisi konusunda  deneyimli bir girişimsel radyoloji uzmanına yaptırıyorsanız hiç sıkıntı yaşamazsınız.
Kullandığınız hiç bir ilacı kesmeniz gerekmez  bu modern tedavilerde , sadece lokal anestezi ile ağrısız bir şekilde tedaviniz yapılır. 
 
Ameliyatsız varis tedavileri, hedefe yönelik olup,  görüntüleme eşliğinde yapıldığından tüm sağlıklı damarlar korunurken sadece hasarlanmış damarlar tedavi ediliyor. Sağlıklı damarlar zarar görmüyor. Sonuçlar çok güzel oluyor. Tedavi işlemi için en zor vakalarda bile sadece 40 dakikanızı ayırmanız yeterli oluyor bu ameliyatsız tedavilerin sonrasında hemen kalkıp işinize devam edebiliyorsunuz.
Modern tedavilerin maliyeti 2000-4000 TL civarındadır. 
Şimdiden geçmiş olsun. 
 

24.02.2015 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA