CEVAPLANMIŞ SORULAR

19.04.2015
Soru : Hkan YILMAZ

Merabalar hocam raporu bilgilerinize sunuyorum; VSM proksimaldesağda çapı 5.7 mm, diz üstü 2.5 mm, dizaltı 1,9 mm ölçülmüştür. safenofemoral bileşkede grade 2-3 reflü izlendi. baldır proksimalinde 3 mm caplı variköz venler izlendi. saygılarımla hocam.

Cevap

Çok ciddi bir bulgunuz yok . Eğer şiddetli ağrılarınız ya da kramplar oluyorsa size bizzat Doppler ile muayene etmek isterim.
 
Muayene ve tedavi için kliniğimizden Eylül ayına randevu alabilirsiniz. Yaz aylarında genelde yurt-dışında kurs ve kongrelere katılıyorum ve yaz sıcaklarında iyileşme süreci uzun olduğundan kısa süreli de olsa varis çorabı giyilmesi güç olduğundan yazları yeni hasta kabul etmiyorum. 
 
Bu arada ağrılarınız var ise size bazı önerilerim olacak. 
Varis hastalığı ile mücadele için bazı yaşam tarzı ve diyet değişiklikleri yapmanzı ve gerekli takviyeleri kullanmanızı öneriyorum. www.dratasoy.com dan sağlıklı beslenme önerilerine ulaşabilirsiniz.  
Ayrıca size diyet ile birlikte bir çok hastamda faydasını gözlemlediğim şahsen de devamlı kullandığım bir takviye seti önericem. 
 www.naturalvitamindestek.com  dan  "Kyani health triangle set " i almanızı ve düzenli olarak kullanmanızı öneririm. Tamamen organik meyve ve sebzelerden elde edilen bu vitamin-mineral-antioksidan-omega3 komplexi cilt ve cilt altı yağlı dokunuzun ve damarlarınızın kendini yenilemesine ve sağlıklı hale gelmesine destek olacaktır.  Şimdiden geçmiş olsun. 
 
 
 

18.06.2015 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA