CEVAPLANMIŞ SORULAR

11.08.2015
Soru : NURAY BALAMAN

hocam benim sorunum sağ bacağımda yol yürürken sürekli ağrıyo yaklaşık bir aydır artık ayakta duramayacak hale geldim bir dakikadan fazla ayakta durduğum enada hemen ağrı yapmakta oturma gereksinimi duymaktayım ağrı bağcağımın üst kısmında kontrol etğimde kılcal damarların belirli yerlede ince şekilde toplandığıdır emar çektirdim bel fıtığı olmadığını söylediler varis olma ihtimali var ise benim Şanlıurfa ili Siverek ilçesine yakın hangi hastanede ve hangi bölüme gidip tedavi yaptırabilmem konusunda yardımcı olursanız sevinirimteşekkürler

Cevap

Nuray hanım öncelikle teknik bir sıkıntı nedeni ile sorularınıza geç cevap verdiğimiz için kusura bakmayın.
 
Sağ bacağınızda  venöz yetmezlik var denmiş ama derecesini yazdıklarınızdan anlamam zor.
 
Size öncelikle detaylı bir Doppler muayenesi yapmamız lazım sonrasında gerekli ise tedavinizi planlarız. 
Varis hastalığınızın tüm kaynaklarının ultrason eşliğinde tespit edilmesi sonrasında ameliyatsız tedavi ile yani lazer ablasyon, RF ablasyon yada su buharı ablasyonu  ile rahatlıkla tedavi edebiliriz. 
 
Zaten varis ameliyatını artık kimseye önermiyoruz. hem riskleri fazla hem de sıkıntılar yaşanabiliyor. Ultrason eşliğinde lazer ablasyon ile yapılan tedaviler ile artık çok kolay bir şekilde tedavi oluyor hastalarımız ve tekrarlama riski de ameliyatlı tedavilerden çok düşük.
 
Ne yazık ki Urfa civarında bu tedaviyi yapabilen bir arkadaşımız yok. Ama aynı gün içinde uçakla gelip tedavi olup aynı gün dönebilirsiniz. Modern tedaviler çok rahat tedavilerdir. 
Maltepe Üniversitesinden Girişimsel Radyoloji Bölümünden bana (Dr. Mehmet Mahir Atasoy) ameliyatsız varis tedavisi için randevu alabilirsiniz. 4440620 /2014.  Şimdiden geçmiş olsun.

27.08.2015 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA