CEVAPLANMIŞ SORULAR

18.05.2015
Soru : Whiteros

Derin fermoral ven proksimal kesim2-3 sn devam eden orta sitdetli reflu akım izlenmistir. Ana fermu ven distal yüzeyler fermual ven prokmisal kesim kapak altında 2-3 sn devam eden hafif orta reflu akımı izlenmistir vena safena uyluk 1/3 kapak altında minimları reflu akım izlenmistir. Doktor bey sonucu değerlendirseniz tedavisi hakında bilgi verirseniz kopuk tedavisi bana uygunmudur bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Cevap

Serap hanım sizde kapaklarda önemli bir kaçak tanımlanmış. Köpük tedavisi yeterli bir tedavi olmayabilir. Lazer ablasyon ya da RF ablasyon tedavisi gerekebilir. 
 
Varis hastalığının tedavisi yanında tekrarlamaması için bazı yaşam tarzı ve diyet değişiklikleri yapılmasını ve gerekli takviyeleri kullanmayı öneriyorum. www.dratasoy.com dan sağlıklı beslenme önerilerine ulaşabilirsiniz. 
 
Muayene ve tedavi için kliniğimizden Eylül ayına randevu alabilirsiniz. Yaz sıcaklarında iyileşme süreci uzun olduğundan yeni hasta kabul etmiyorum ayrıca yaz aylarında genelde yurt-dışında kurs ve kongrelere katılıyorum.
Bu zaman zarfında size diyet ile birlikte bir çok hastamda faydasını gözlemlediğim benim de devamlı kullandığım bir takviye ürünü önericem. 
 www.naturalvitamindestek.com  dan  "Kyani health triangle set " i almanızı ve düzenli olarak kullanmanızı öneririm. Tamamen organik meyve ve sebzelerden elde edilen bu vitamin-mineral-antioksidan-omega3 komplexi cilt ve cilt altı yağlı dokunuzun ve damarlarınızın kendini yenilemesine ve sağlıklı hale gelmesine destek olacaktır.  Şimdiden geçmiş olsun. 
 
 

18.06.2015 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA